دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع

عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع
عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع
ناموجود
عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع
عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع
عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: EB-AS3P-1027

عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع

عصاها و انواع آنها 

عصا یکی از ابزار هایی است که از گذشته تا به امروز در خدمت بشر بوده است. این وسیله ساده که در برهه های مختلف تاریخ بسیار در کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. اگر به عکس های تاریخی دقت نمایید، عصا نوعی نماد قدرت و نیرو و در عین حال شکوه و جلال بوده است. افراد با استفاده چوب های مختلف و حکاکی های خاص به هر چه شکوهمند تر شدن این ابزار خود اقدام میکردند. 

امروزه کاربرد عصا کمی از وجه تاریخی خود جدا شده و بیشتر به عنوان ابزار کمکی برای حرکت و فعالیت مورد استفاده قرار میگیرد. عصاها به طور کلی از ۳ قسمت دسته، بدنه و پایه تشکیل شده اند. نحوه اتصال دسته به بدنه و بدنه به پایه میتواند در نوع و کیفیت عصا بسیار مهم باشد. زیراکه میزان وزن و فشار از طریق دسته به بدنه ی عصا انتقال پیدا میکند.

عصاها در شکل و مدل های مختلف تولید و عرضه میشوند. از انواع عصاها عبارتند از : 

 • عصا معمولی کلاسیک : عصای معمولی نیز یکی از رایج ترین انواع عصاها هستند که در افرادی با کهولت سن بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. این عصاها دارای انواع مختلف دسته و بدنه هستند. 
 • عصا پایه دار: عصاهای پایه دار معمولا به صورت عصاهای چهارپایه تولید و عرضه میشوند. این عصاها با سطح تماس بیشتری دارند و درنتجه استحکام و حمایت بیشتری دارند. و برای افرادی که نیازمند حمایت بیشتری در راه رفتن هستند بسیار کاربردی اند. معمولا این عصاها قابل تنظیم در ارتفاع میباشند. 
 • عصا زیربغل : عصاهای زیر بغل یا کراچ از انواع دیگر عصاها هستند. در این نوع برای بیمارانی استفاده میشود که نباید قسمت تحتانی خود یعنی پای خود را روی زمین قرار دهند. استفاده درست از این عصا برای کاهش درد و جلوگیری از مشکلات بعدی بسیار مهم است 
 • عصای تاشو : این عصاها مانند عصاهای معمولی هستند اما قابلیت تا شدن و اشغال فضای کمتر در شرایط مورد نیاز را دارند.
 • عصای مچی : این عصا بیشتر برای افرادی که توانایی کمتری در ناحیه دستان دارند مورد استفاده قرار میگیرد. فرد با استفاده از مچ میتواند عصا را تکان دهد.
 • عصای نابینایان : این عصا دارای شکل و طراحی خاص خود هستند و برای نابینایان مورد استفاده قرار میگیرند. 

عصا در شرایط مختلف میتوانند به صورت تاشو و یا یک سره باشند. علت اصلی استفاده از عصا مربوط به ضعف در ناحیه تحتانی بدن میباشد و بسته به میزان ضعف و شرایط بدن هر فرد میتواند با توجه به دستور پزشک هر کدام از این انواع عصاها را برای توانبخشی خود استفاده نماید. از عواملی که نیاز به عصا را در افراد ایجاد میکند عبارتند از:

 • معلولیت 
 • کهولت سن 
 • سکته مغزی
 • افرادی که بیماری مادرزادی دارند و به صورت لنگ زنان راه میروند
 • عمل های مربوط به ناحیه تحتانی ( کمر، لگن، ساق پا، زانو، پا و قسمت های مختلف و غیره )
 •  و غیره 

عصا در این افراد برای ایجاد و حفظ تعادل کمک شایانی میکند. عصاهای استاندارد به گونه ای طراحی و ساخته میشوند تا میزان درد و فشار را از روی پا و قسمت آسیب دیده کم نمایند. برای اینکار فرد با تکیه بر روی عصا وزن و فشار را به آن وارد مینماید که در نتیجه از میزان فشاری روی قسمت آسیب دیده برداشته میشود. افرادی که به دلایل مختلف در معرض عدم تعادل در راه رفتن و ایستادن قرار دارند، عصا میتواند به عنوان عامل اصلی در جلوگیری از سقوط و افتادن آنها باشد که در نتیجه از مشکلات بعدی آنها جلوگیری میکند. دقت نمایید که عصایی که برای خود انتخاب میکنید در زمره عصاهای استاندارد پزشکی باشند به طوریکه از ارتفاع مناسب و ظاهری استاندارد برخوردار باشند. عصاهای کوهنوردی و عصاهای تزیینی معمولا برای ایجاد راحتی و استفاده مناسب نمیباشند. 

نکات مهم در تهیه عصا

به طور کلی در انتخاب یک عصای مناسب عوامل متعددی موثر هستند. در وهله اول نوع نیاز فرد تعیین کننده این موضوع است و در وهله های بعدی جزییات مشخصات هر عصا بسیار مهم هستند. نوع عصای مورد نیاز هر فرد معمولا توسط پزشک متخصص وی تعیین میشود. اینکه چه میزان فشار میتوان روی قسمت تحتانی اعمال نمود، تنها با بررسی های پزشکی قابل اعلام میباشد. اما به طور کلی در انتخاب یک عصای مناسب بهتر است به نکات زیر توجه کنید. 

 1. یکی از عوامل مهم در انتخاب عصا نوع دسته آن است. در عصاهای معمولی معمولا دسته ها شامل، دسته تفنگی، دسته چتری، دسته C شکل، دسته دایره ای و غیره میباشند. باید دقت نمود میزان فشار اعمال شده از دست به دسته باعث بروز مشکلات مچ و دست نشود. 
 2. عامل دیگر میتوان به ارتفاع عصا اشاره نمود. عصا باید به گونه ای باشد که فرد روی آن خمیده نشود. در عین حال نباید آنقدر بلند باشه که فرد آرنج خود را خم کند. ارتفاع مناسب برای عصا تا نزدیک کمتر در حالتی که دست در زاویه ۱۵ الی ۲۰ درجه قرار دهد. 
 3. لاستیک ته عصا نیز باید به گونه ای باشد که در برخورد با زمین دچار لیزی و سرخوردگی نشود و فرد به راحتی بتواند روی آن تکیه دهد و حرکت کند. 
 4. جنس عصا میتواند به نوع های مختلف چوبی، آلومینیومی، استیل، فلز و غیره تقسیم بندی شود. میزان استحکام یک عصا بسته به جنس آن است. 

عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا قابل تنظیم ارتفاع

همانطور که بالاتر نیز اشاره شد، عصا یک وسیله کاربردی است که به کمک افراد آماده تا از ایجاد و اعمال فشار به نواحی تحتانی بدن خود جلوگیری کنند. عصا میتواند باعث ایجاد تعادل در راه رفتن و جلوگیری از سقوط و ضربه شود. افراد مختلف میتوانند از عصا استفاده کنند.عصای طبی سه پایه آلومینیومی ایبکا یکی از محصولات شرکت ایرانی ایبکا است که با استفاده از بهترین مواد اولیه اقدام به طراحی و تولید محصولات توانبخشی نموده است. این محصول برای مصارف ارتوپدی بسیار کاربردی است و در سایز های مختلف موجود است. این عصا همانند عصای زیر بغل با استفاده از حمایت زیربغل و دست از فشار بر روی قسمت تحتانی جلوگیری میکند. دارای ۳ پایه برای حفظ تعادل بیشتر میباشد.

این عصا از جنس آلومینیوم میباشد. این محصول دارای پاشنه واشر داراست. بسیار سبک و درعین حال  زیبا و مقاوم است. این عصا برای زمان شکستگی، آسیب دیدگی، اعمال جراحی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای افرادی که مشکلات ضعف در حرکت دارند به راحتی قابل استفاده میباشد. از ویژگی های بسیار مهم این عصا قابلیت تنظیم ارتفاع در قسمت پایین با استفاده از حلقه های موجود است. با استفاده از این ویژگی میتوان از خمیدگی بیش از حد جلوگیری نمود و یک تعادل مناسب در شرایط مختلف برای افراد با قد های مختلف ایجاد نمود. پایه های این محصول بسیار محکم و راحت است. 

در هنگام استفاده از این عصا حتما به نکات بهداشتی در استفاده دقت نمایید تا دچار مشکلات بعدی نشوید. 

مشخصات کلی
ابعاد و اندازه۱۵×۱۵×۸۵ سانتی متر با قابلیت تنظیم ارتفاع
وزن۶۰۰ گرم
جنسبدنه از آلومینیوم
سایر ویژگی هاپاشنه واشر دار - طراحی ارگونومیک - بسیار سبک و مقاوم - قابلیت تنظیم ارتفاع از پایه - دارای دسته عصای لردی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات