دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

بخش زنان و زایمان

بخش زنان و زایمان 


بیمارستان ها و مراکز درمانی سطوح بالاتر که مسئولیت بستری کردن بیماران را برعهده دارند، از بخش های متفاوتی تشکیل شده اند، یکی از این بخش ها تحت عنوان بخش زنان و زایمان است. در این بخش پذیرش بیمار به صورت تجویز پزشک از مطب، از بخش مراقبت های ویژه و یا از بخش اورژانس می باشد. بیماری های مرتبط با زنان بسیار متفاوت و پیچیده تر نسبت به مردان است به همین دلیل نیازمند طیف وسیع تری از ابزارآلات جهت پیشگیری، معاینه و درمان می باشند. بخش زنان و زایمان نیز همانند بخش های دیگر باید مجهز به ابزارآلات پزشکی مناسب برای بستری کردن یک بیمار همانند تخت بستری، تراولی حمل دارو و غیره باشد. علاوه بر ابزارآلات عمومی و رایج بین بخش ها، این بخش نیز باید مجهز به تجهیزات تخصصی مانند تخت معاینه مامایی، سونوکیت، اسپکولوم و غیره باشد.


 تشخیص و درمان بیماریهای زنان مانند نزدیکی دردناک، سرطانهای رحم، عفونت دستگاه تناسلی یا واژینیت، سرطان تخمدان، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن، قاعدگی دردناک، اختلالات قاعدگی، کیست تخمدان، پیچ‌خوردگی تخمدان و غیره از جمله بیمارهایی است که در حوزه تخصصی بخش زنان و زایمان محسوب می شوند. همچنین بارداری، سیر تکامل و کنترل جنین و مادر، انجام زایمان طبیعی یا عمل سزارین، مراقبت های پس از زایمان از مادر و فرزند، بیماریهایی مانند اکلامپسی و پره‌اکلامپسی، حاملگی خارج‌ رحمی، سقط خود به‌ خودی، جداشدن جفت، زایمان سخت و بسیاری مسایل مرتبط دیگر با بارداری نیز در این بخش قرار میگیرند. یکی از زیر شاخه های پزشکی زنان Cosmetic Gynecology نام دارد که شامل  انواع جراحی های زیبایی زنان می شود. جراحی هایی نظیر پرینورافی ( تنگ کردن واژن)، لابیاپلاستی ( کوچک کردن لبه های خارجی واژن )، تزریق چربی در لابیاماژور و واژن  از نمونه های این نوع از جراحی ها می باشند که در بخش زنان و زایمان صورت می پذیرند.


علاوه بر درمان بیمار، معاینه، تشخیص و تست نیز در این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. غربالگری، تست های بارداری و سلامت جنین همگی نیازمند تجهیزات پزشکی به خصوص می باشند که در بخش زنان و زایمان مورد استفاده قرار میگیرند.

نمايش 1 تا 12 از 119 (10 صفحه)
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات