دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

بخش NICU یا ICN

بخش NICU


بیمارستان ها و مراکز درمانی سطوح بالاتر که مسئولیت بستری کردن بیماران را برعهده دارند، از بخش های متفاوتی تشکیل شده اند. یکی از این بخش ها تحت عنوان بخش NICU یا ICN است.


NICU=neonatal intensive care unit که به معنای بخش مراقبت های ویژه نوزادان است. ICN=intensive care nursery به معنای پرستاری مراقبت های ویژه است. این بخش مخصوص نوزادان تازه متولد شده و یا نوزادان زیر 1 ماه است که به دلیل مشکلات زایمان و یا به جهت زایمان زودرس دچار اختلالات جسمی شده اند. 


اغلب نوزادان این بخش به دلیل جثه ی بسیار ریز و عدم داشتن بسیاری از توانایی های مهم مانند توانایی در تغذیه و شیر خوردن و همچنین عدم تکامل سیستم دفاعی و ایمنی بدن خود که آنها را مستعد انواع بیماریها و عفونت ها میکند، نیازمند مراقبت های خاص و رسیدگی های مستمر هستند. به همین جهت ابزارآلات و تجهیزات این بخش بسیار حساس، ظریف و مهم میباشند تا بتوان از سلامتی و رفع نیاز نوزادان اطمینان حاصل نمود. ضدعفونی و استریل کردن این بخش نیز دارای حساسیت بالایی است تا عفونت ها و آلودگی ها از بدن کودکان دور نگه داشته شوند. علاوه بر ابزارآلات عمومی و رایج بین بخش ها، این بخش نیز باید مجهز به تجهیزات تخصصی مانند انکوباتور ها برای نوزادان زودرس، بیلی روبین متر، بیلی رایت ها، دستگاههای سنجش فشار خون، قند، قلب، لوله های تغذیه برای نوزادانی که قادر به مصرف شیر مادر نیستند، کاتر ها مخصوص نوزادان (کاتر نافی)، دستگاه اکسیژن نوزاد، ونتیلاتورها، آنژوکت های نوزادان و به طور کلی هر نوع وسیله معاینه ای و درمانی مخصوص نوزادان. 


برخی از انواع بیماریهایی نوزادان این بخش عبارتند از: 


کم خونی نوزاد، آپنه نوزاد، برادی کاردی یا تپش کند قلب نوزاد، اختلال تنفسی در نوزاد، دیسپلازی برونکرولمونیک یا سندروم تورم بیش از حد در نوزاد، هیدروسفالی یا بزرگی سر، خون ریزی داخلی (IVH) نوزاد، زردی نوزاد، انتروكولیت نكروتیزی یا خون در مدفوع نوزاد و بسیاری از موارد دیگر. 


تهیه و تجهیز بخش مراقبت ویژه نوزادان در مراکز درمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گروه راحیل با فراهم نمودن ابزار مورد نیاز در این بخش آماده ارائه خدمات به تمامی مراکز درمانی نوزادان است.


..
130,000 تومان 135,000 تومان
قیمت بدون مالیات:130,000 تومان
نمايش 1 تا 12 از 96 (8 صفحه)
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات