دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

بخش جراحی

بخش جراحی 


بیمارستان ها و مراکز درمانی سطوح بالاتر که مسئولیت بستری کردن بیماران را برعهده دارند، از بخش های متفاوتی تشکیل شده اند. یکی از این بخش ها، بخش جراحی است. بخش جراحی در واقع بخشی است که بیماران را برای عملیات جراحی آماده میکنند و همچنین بعد از اعمال عملیات جراحی از وی در این بخش نگهداری می شود. بخش های جراحی در ایران به دو قمست بخش جراحی زنان و بخش جراحی مردان تقسیم بندی میشود. آماده سازی بیمار قبل از انجام عمل و کنترل وضعیت و علائم حیاتی وی بعد از عمل بسیار مهم است، برای اینکار در این بخش از پرستاران و کادر درمانی حرفه ای استفاده میشود. از جمله مسئولیت های کادر درمانی برای آماده سازی و بعد از عمل بیمار عبارتند از کنترل وضعیت تغذیه بیمار، انجام تزریقات لازم، کنترل علائم حیاتی با ابزارآلات پزشکی به خصوص و غیره. 


علاوه بر ابزارآلات عمومی و رایج بین بخش ها، این بخش نیز باید مجهز به تجهیزات تخصصی شامل دستگاه کنترل قلب، قند و فشار، دستگاه اکسیژن، انواع پانسمان های لازم برای دوره های بعد و قبل از عمل، انواع گازها، کرمها، پودها، بانداژها، انواع سیستم یک اتاق کامل شامل تخت بستری، تخت همراه، یخچال، سیستم هشدار، سیستم درخواست کمک پرستار و غیره باشد. 


به طور کلی بخش جراحی شامل دو قسمتِ بخش جراحی عمومی و بخش جراحی تخصصی است که هر کدام با توجه به نوع بیمار و بیماری وی در هر کدام از این بخش ها بستری میشوند. انواع بیماری هایی که نیازمند عمل جراحی و بستری شدن در این بخش را دارند عبارتند از: هموروئمید، فیشر، کله سیستیت، سرطان مری، معده، کولون، بیماری های قلبی، ترمیمی های پوستی، انواع سرطان ها، جراحی های ارتوپدی، اورولوژی، چشم، زنان و زایمان، گوش و حلق و بینی و سایر انواع جراحی ها که نیازمند دوره های قبل و بعد از عمل جراحی می باشند. نمايش 1 تا 12 از 157 (14 صفحه)
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات