منو
Your Cart

 سـاعـات کـاری مدی لایف ، شنبه تا چهارشنبه بجز ایام تعطیل : ۱۰ – ۱۷ (پنجشنبه‌ها تعطیل)

ابزار جراحی

جراحی جزئی از شیوه های درمانی در همه ی زمینه های پزشکی میباشد.
جراحی در پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی و …. مورد استفاده قرار میگیرد.
جراحی عموما برش هایی از بدن برای برداشتن بخشی مانند صفرا،آپاندیس و… ، یا برای رفع ناقصی هایی دررون یا بیرون بدن ، یا همچنین برای گذاشتن انواع پرتز و … کاربرد دارد.
عمل جراحی معمولا برای رفع بیماری و یا برای پیشگیری توسط پزشک انجام میشود.

تاریخچه ی پیدایش جراحی به زمان پیدایش پزشکی برمیگردد. برروی جمجمه های انسان های ماقبل تاریخ اثراتی که انگار با نوعی مته سوراخ کرده اند دیده میشود. در برخی از نواحی ها ، استخوان هایی از انسان ها پیدا شده است که در ظاهرشان مشخص است با ابزارآلاتی مانند ابزارآلات کنونی برش داده شده اند. در کتاب های بزرگانی چون بقراط، همر و … از انواع جراحی و پانسمان ها گفته شده است.
در دوره ی قرون وسطی علم جراحی در کشور های مسیحی ، همانند سایر علم ها در نزد روحانیان بود اما این علم ، علمی فرعی به حساب می آمد که بجز سلمانیها کسان دیگری به جراحی نمی پرداختند.
ازحدود قرن یازدهم میلادی ، دانشگاه های غربی گسترش یافتند و مکاتبی در این زمینه پیشرفت یافت و برای نخستین بار لقب دکتر و استاد به دانشجویان در این زمینه تعلق گرفته است.

عمل جراحی نیاز مند اتاق جراحی میباشد، اتاق جراحی اتاقی کاملا استریل و عاری از هرگونه آلودگی بوده.
اتاق عمل دارای تجهیزاتی به خصوصی میباشد که عبارت است از:

 • تخت جراحی: در مرکز اتاق قرار میگیرد و حتما باید قابلیت تنظیم شدن داشته باشد و به آسانی در انواع پوزیشن ها برای عمل های جراحی قرار بگیرند.
 • چراغ های مخصوص اتاق عمل: این چراغ ها باید نورشان بسیار روشن و بدون سایه باشد و همچنین لازم است نور مخصوص باشد که در مدت طولانی چشم را اذیت و خسته نکند.
 • ماشین بیهوشی: این ماشین در قسمت بالایی تخت بیمار قرار گرفته است و با لوله هایی به بیمار وصل است ، تا بتواند در هنگام عمل جراحی تنفس بیمار را کنترل کند. این ماشین دارای مانیتورهایی بوده که به اندازیه گیری مقدار اندازه ی گاز های مخلوط برای بیهوشی کمک میکند.
 • ابزار جراحی: ابزاری استریل شده که برروی سینی ای مخصوص ، در کنار تخت بیمار قرار میگیرد و این ابزار شامل دسته های مختلفی میباشند.
 • دستگاه الکتروکوتر: دستگاهی است در که اتاق عمل سبب کمک میشود که بافت بیمار با فشار زیاد برش داده شود و به طور همزمان سبب بندایش خون شود تا در نهایت مقدار خون ریزی به حداقل برسد.
 • دستگاه ساکشن: دستگاهی که باید برای جمع آوری ترشحات بیمار در هنگام جراحی باشد.

ابزار جراحی ، ابزاری استریل شده که برروی سینی ای مخصوص ، در کنار تخت بیمار قرار میگیرد و این ابزار شامل دسته های مختلفی میباشند.
برخی از ابزار جراحی عبارت اند از:

 • استخوان بر: این ابزار با اندازه ی دهانه های مختلف وجود دارد که هرکدام بنا به اندازه ی دهانه یشان توانایی برش استخوان را دارند.
 • رترکتورها: برای ایجاد دید مناسب در هنگام جراحی برای جراح میباشد. (رترکتور سن ، رترکتور دیور ، رترکتور فارابوف ، رترکتور فیناچیتو ، رترکتور شکمی ، رترکتور چنگالی و رترکتور والونرم )
 • رانژور:برای کندن قطعه ای از استخوان مورد استفاده قرار میگیرد.
 • قیچی میو: مناسب برای برش بافت فاسیا
 • قیچی بانداژ: مناسب برای برش بانداژ های بیمار قبل از عمل و همچنین باز کردن بسته بندی های پلاستیکی
 • پنست: ابزار کمکی برای کندن بخیه و کشش بافت های سطحی
 • کلمپ فوستر: برای نگه داشتن گاز های استریل برای شست و شو
 • کلمپ: مناسب برای نگه داری بافت
 • کورت: برای برداشتن نمونه و یا ضایعه
 • گشاد کننده: مناسب برای اتساع دریچه‌ها و مجاری بدن و همچنین رفع انسداد و جلوگیری از ایجاد آمبولی
 • درماتوم
 • فورسپس بافت
 • کلمپ کوخر: چنگ زننده‌ای قوی جهت نگه داشتن فاسیا
 • هموستات: برای بندآوردن خون
 • قیچی نخ: برای بریدن نخهای بخیه که دارای نوک بلانت است تا از آسیب بافت‌های مجاور جلوگیری نماید.
 • دسته بیستوری و تیغ بیستوری
 • شان گیر
 • رایت انگل
 • اسپکولوم ها
 • بیکس
 • چیتل فورسپس
برند: NN
قیچی اپی Epi Scissor ساخت پاکستان مدلقیچی اپی کاربردهای متفاوتی از باز کردن پانسمان تا برش های اپی زیاتومی در حین زایمان برای برش پرینه دارد. جنس آن از استیل زنگ نزن می باشد. با توجه به شکل این قیچی که دارای تیغه های خمیده ای است که برای برش بدون خطر بسیار مناسب است. بجز بریدن پرینه و استفاده ا..
205,000 تومان
قیمت بدون مالیات:205,000 تومان
برند: NN
قیچی اپی Epi Scissor ساخت پاکستان مدلقیچی اپی کاربردهای متفاوتی از باز کردن پانسمان تا برش های اپی زیاتومی در حین زایمان برای برش پرینه دارد. جنس آن از استیل زنگ نزن می باشد. با توجه به شکل این قیچی که دارای تیغه های خمیده ای است که برای برش بدون خطر بسیار مناسب است. بجز بریدن پرینه و استفاده ا..
205,000 تومان
قیمت بدون مالیات:205,000 تومان
نخ جراحی سیلک بدون سوزن شش رشته ای 3-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشد..
19,000 تومان
قیمت بدون مالیات:19,000 تومان
نخ جراحی سیلک بدون سوزن شش رشته ای 2-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشد..
19,000 تومان
قیمت بدون مالیات:19,000 تومان
نخ جراحی سیلک بدون سوزن شش رشته ای 1-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشد..
19,000 تومان
قیمت بدون مالیات:19,000 تومان
نخ جراحی سیلک بدون سوزن شش رشته ای 0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشدا..
19,000 تومان
قیمت بدون مالیات:19,000 تومان
نخ جراحی سیلک راند و ریورس کات 6-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشدانو..
13,500 تومان
قیمت بدون مالیات:13,500 تومان
نخ جراحی سیلک راند و ریورس کات 5-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشدانو..
13,500 تومان
قیمت بدون مالیات:13,500 تومان
نخ جراحی سیلک راند و ریورس کات 4-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشدانو..
13,500 تومان
قیمت بدون مالیات:13,500 تومان
نخ جراحی سیلک راند و ریورس کات 3-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشدانو..
13,500 تومان
قیمت بدون مالیات:13,500 تومان
نخ جراحی سیلک راند و ریورس کات 2-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشدانو..
13,500 تومان
قیمت بدون مالیات:13,500 تومان
نخ جراحی PGA راند و ریورس کات 6-0شرایط یک نخ بخیه مطلوب:مستحکم در مقابل پاره شدن باشد امکان رشد باکتری در آن بعد از مصرف وجود نداشته باشد. غیرقابل نفوذ باشد گره های آن با توجه به حالت کشسانی نخ مقاوم باشد. سرطان زا نباشد. قابلیت استریل شدن داشته باشد بدون حساسیت باشدانوا..
24,000 تومان
قیمت بدون مالیات:24,000 تومان
نمايش 1 تا 12 از 180 (15 صفحه)
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات